12 Temmuz 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 2006 yılında V. K. V. Koç Özel Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2007 yılında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne girmeye hak kazandı. Lisans eğitimi süresince Harvard University of Dental Medicine ve Tufts University Dental School of Medicine’de gözlemci öğrenci olarak bulunup, 2012 yılında Diş Hekimi ünvanını almaya hak kazandı.

 Mezun olduğu aynı sene Cosmodent Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’nde genel diş hekimi olarak çalışmaya başlayan Melis Soytürk, 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji A.B.D’nda doktora eğitimine başladı.

 Özel ilgi alanı olan Peri-implantitis hastalığına genetik yatkınlık ve hastalığın cerrahi tedavisi ile ilgili çalışmalarına fakülte bünyesinde devam edip, bir diğer yandan İstanbul Vital Fulya Plaza’daki özel kliniğinde diş hekimliğinin tüm dallarında tedavi hizmeti vermektedir.

 Kendisi European Association for Osseointegration (EAO) ve The European Federation of Periodontology (EFP) aktif üyesidir.

melissoyturk@bocit.org

Dr. Burak B. Yurtbilir
Dr. Hande Arslan